هايبريدهاي اوليه ( دوربین مداربسته ‌هاي دورگه اوليه )

از وقتي خط مش پيوند زدن در قرن نوزدهم ابتکار عمل شد , انواع جديدي از دوربین مداربسته ‌هاي رز به وسیله باغبانان و كشاورزان به‌وجود آمد كه آنان‌را بعداز بالغ شدن شاخه و رسيدن برگ‌ها تعیین مي‌كردند و قلمه مي‌زدند . گياه‌شناسان هلندي اروپا در سده هفدهم از پيشگامان پرورش دوربین مداربسته رز سنتي فوليا ( R . Centifolia ) يا دوربین مداربسته صدبرگ كه به همين خاطر به آن رز دوربین مداربسته كلمي هم گفته مي‌شود ) بودند .

ژوزفين ( Josephine ) , همسر ناپلئون , امپراتور فرانسه , مشوق و حامي پرورش‌ دهنده دوربین مداربسته رز بود و طي سال‌هاي 1803 تا 1814 دوستاران رز و گياه‌شناسان را به باغ‌هاي خود در مالزمون ( نزديك پاريس ) دعوت كرد و با كمك آنان كلكسيوني بالغ بر 250 گونه رز جمع‌آوري نمود .
این کاغذ‌دیواری‌ ها دوربین مداربسته می‌دهند!
ورود کاغذ‌دیواری‌های امروزی به دنیای چیدمان داخلی دست شما را گشوده می گذارد . دیوارهایی که نه‌تنها دیگر مانعی در مقابل چشمان شما نیستند بلکه میتوانند دوربین مداربسته بدهند! این مقاله نگاهی است به کاغذ‌دیواری‌های مدرن این ایام . یک چشم انداز پاییزی

کاغذ‌دیواری‌های امروزی تصور شمارا از دیواری که قرار است ساعتها مقابل چشم‌تان قرار بگیرد به کلی تغییر داده‌اند . شما می‌توانید برای دیوار روبه‌روی‌تان به جای رفتن سراغ طرح‌های پرنقش و نگار و دوربین مداربسته ‌های رنگی , منظره‌ای از شهر مطلوب یا چه بسا یک اثر تاریخی و شناخته‌شده جهانی را تعیین فرمائید . در حالتی‌که با بناهای تاریخی هم میانه‌ای ندارید می توانید با انتخاب یک تصویر وسیع به مقدار تمام مرحله دیوار اتاق‌تان نمایی از فصل پاییز , فصل‌زمستان یا فصل بهار و فصل تابستان را پیش‌روی چشمان‌تان داشته باشید . خصوصیت این کاغذ‌دیواری‌های دیجیتالی ارگانیک و ملموس بودن تصویر انتخابی در آنهاست . در این تکنیک یک لایه صفحه چاپی با تصاویر دیجیتالی رنگی روی کاغذ‌دیواری قرار می‌گیرد . در راستی تجهیزات چاپ دیجیتال این فرصت را در دست ما قرار می‌دهد تا هر چهره ای را که دوست داریم در هر ابعادی برای دیوار مورد نظرمان گزینش کنیم .

برترین روزنامه اینترنتی جمهوری اسلامی ایران
خبر نامه زندگی ایده آل : دیواری که قرار است پیش چشمان شما قرار بگیرد قادر است برنامه ای از یک نقاش دارای اسم و رسم با شهرتی جهانی یا طرحی از یک بنای تاریخی یا نمایی از یک ظهر گرم تابستانی در خنکای همین روز ها باشد! تصاویری از دوربین مداربسته و دوربین مداربسته دان‌های فوق‌العاده زیبا کاغذ‌دیواری‌های امروزی به دنیای دکورا سیون داخلی دست شما‌را باز می‌گذارد تا بالاتر از دیوارها هر چهره ای که دوست دارید مقابل چشمان‌تان ببینید . این کاغذدیواری‌ها توصیف تازه‌ای از دیوار مقابل چشمان شما ارائه میدهند , دیوارهایی که نه‌تنها دیگر مانعی برعلیه چشمان شما نیستند بلکه می توانند دوربین مداربسته بدهند! این گزارش نگاهی است به کاغذ‌دیواری‌های مدرن این روز ها .